YUKARI
Formula Kimya - Fason Kozmetik - Fason Kozmetik Üretici
Ana Sayfa > Faydalı Bilgiler

Kozmetik Ürün Tasarımı

Kozmetik ürün üretmek, ürettirmek sonuç olarak kozmetik markasına sahip olmaktır. Kozmetik marka oluşturmaya karar verdikten sonra hangi kozmetik markete hitap edeceğimizi belirlememiz gerekmektedir.
Genel olarak; eczane, market, network, kuaför, aktar, organik, bitherapie, flash satış olarak ele aldığınızda ve bunlardan bir veya birkaçını tercih ettiğinizde müşteri kitlenizi elde edebilirsiniz.

Her pazar grubunun kendine özgü karakteristik özellikleri vardır; ambalaj, tasarım, sunum, formül vb. gibi bu sebeple biz kozmetik ürün üreteceğimiz markaları oluştururken partnerlerimize bilimsel verileri göz önünde alarak hizmet veririz.
Başarı ve başarısızlık arasındaki farkı ve bunlara giden yolları ayrı ayrı ele alıp partnerlerimizi bu konuda bilgilendiririz. Bizim için oluşturulan markanın başarısı bizimde sorumluluğumuz altındadır. Bu sebeple bu konuda ürün üretip kenara çekilmiyoruz, partnerlerimizi gelişmelerden haberdar ediyoruz, pazarlama materyalleri ile destekliyoruz.
Kozmetik market grubunuzu belirledikten sonra sıra ürün çeşitlerinizi belirlemeye geliyor. Biz partnerlerimize veribankamızda bulunan 1000+ üzeri hammadde ve yeni nesil formül ve rün sunumlarıyla girdikleri markette fark edilecek ürünler sunuyoruz. Fark edilir ürünler sizi ilk yapan ürünler, ilk yapılan ürünler unutulmayan ürünlerdir. 
Sıra ambalaj seçimine gelmiştir. Bu aşamadada bizi ürünün formu ve girdiği market grubu yol gesterecektir. Seçilen ambalajın friedly olmasına özen gösteriyoruz. Müşteri memnuniyetini ve algısını etkileyen önemli faktörlerden biri ambalajdır.
Ambalaj seçiminden sonra özel grafikerlerimiz tasarım konusuna hızlıca başlamaktadır. Ürünlerin hitap ettiği market grubuna uygun tasarım olması burada can alıcı bir nokta olmaktadır.
Aynı anda Ar-Ge departmanımız formül tasarımına başlar ve partnerimizin beyenisine numuneler üretilir. Partnerlerimizin onay vermediği hiç bir ürün üretim aşamasına gelmez.
Numunelerin naylanması, ambalajların tedariği, tasarımların basılması ile üretim aşamasına geçilir. Ürünler GMP standartlarında üretilip partnerlerimize sunulur.
Aynı zamanda partnerlerimizin markette kendilerini ön plana çıkaracak materyaller hazırlanıp sunulur. İşin can alıcı noktalarından biride bu. Üretim sonrası destek.
Kozmetik ürün tasarımı konusunda genel bilgiler bunlardır, ayrıntılı bilgi ve kozmetik ürün tasarımı konusunda ayrıntılı bilgi için tıklayınız...